• +39 (0) 547 385240
  • info@finaxit.com
  • Usługi administracyjne i podatki zagraniczne

MIĘDZYNARODOWE ZWROTY VAT

Finaxit działa na terenie UE i poza UE, osobiście zajmując się prezentacją praktyk odzyskiwania podatku VAT dla wszystkich tych, którzy mają numer VAT aktywny w swoim kraju i którzy mają stosunki zagraniczne i / lub tam, gdzie istnieje wzajemność , Finaxit będzie odpowiedzialny za szczegółowe przestrzeganie procedur do momentu otrzymania zwrotu.


MIĘDZYNARODOWA REJESTRACJA VAT

Jeśli Twoja firma znajduje się w jednym z krajów Unii Europejskiej, być może będziesz musiał poprosić o identyfikację VAT we Włoszech dla swoich działań na terytorium Włoch. Zajmiemy się twoją rejestracją podatku VAT, twoimi deklaracjami VAT i wszystkimi innymi powiązanymi zobowiązaniami ustanowionymi przez prawo włoskie. Podobnie, jeśli Twoja firma ma siedzibę we Włoszech, być może będziesz musiał poprosić o identyfikację VAT w jednym lub kilku krajach Unii Europejskiej w celu prowadzenia działalności za granicą. Zapewniamy rejestrację zagranicznego podatku VAT, deklaracje VAT i wszelkie inne związane z tym obowiązki wymagane lokalnymi przepisami.


ZWROT WYKOPÓW AUTOTRANSTRIP

Państwo włoskie, za pośrednictwem Agencji Celnej, zapewnia ulgę podatkową na olej napędowy lub paliwo wykorzystywane do transportu towarów lub osób, zwracając akcyzę w wysokości 0,21 EUR za każdy zużyty litr.


EMISJA FAKTUR ELEKTRONICZNYCH

Od 1 stycznia 2019 r. We Włoszech fakturowanie musi odbywać się wyłącznie w formacie elektronicznym (XML) i przesyłane do tak zwanego Systemu Wymiany lub systemu informatycznego zarządzanego przez Urząd Skarbowy.
Nasze biuro jest dostępne do przesyłania i przechowywania dokumentów elektronicznych w Twoim imieniu.


OŚWIADCZENIA INTRASTAT I CZARNA LISTA

W przypadku włoskich firm, które utrzymują stosunki handlowe z podatnikami mającymi siedzibę w krajach UE lub w krajach o uprzywilejowanym opodatkowaniu (tzw. „Raje podatkowe”), obowiązkowe jest przekazanie organom podatkowym wykazów przeprowadzonych operacji. Finaxit jest dostępny do sprawdzenia dokumentacji i wypełnienia obowiązku transmisji.


USŁUGA DOMYLIKACJI W UE I SEKRETARIACIE

Usługa domiciliacji umożliwia korzystanie z naszego adresu do otrzymywania poczty i paczek: nie będziesz już musiał otrzymywać ich bezpośrednio w biurze lub w domu, dzięki czemu będziesz mieć maksymalną prywatność i gwarantowaną prywatność. Ponadto nasze usługi sekretarskie obejmują sporządzanie tekstów i dokumentów, otrzymywane połączenia telefoniczne i wiadomości, organizowanie papierowych i internetowych archiwów, tworzenie prezentacji Power Point i wiele więcej.


PROSTE LUB PRZYSIĘGŁE TŁUMACZENIA

Finaxit, dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, oferuje profesjonalne tłumaczenia całej dokumentacji i dokumentów niezbędnych do wypełnienia obowiązków podatkowych i biurokratycznych związanych z działalnością Twojej firmy. Wystarczy wysłać materiał do szybkiego przeglądu, a cytat, który Finaxit jest pewien, spełni Twoje oczekiwania.


OUTSOURCING Z FINAXIT

Wykorzystaj w jak największym stopniu profesjonalizm i efektywność dzięki outsourcingowi usług: abyś mógł zająć się tym, co robisz najlepiej, przekazując resztę.


Finaxit srl

usługi doradztwa biznesowego